Idén is járt Feltrében magyar delegáció a Giro Delle Mura futóversenyen

Idén is járt Feltrében magyar delegáció a 34. Giro Delle Mura futóversenyen. A kiskunfélegyházi csapat augusztus végén vett részt a hagyományos eseményen.

Kiss Gabriella pedagógus, feltrei kapcsolattartó elmondta, hogy az olasz város és Kiskunfélegyháza kapcsolata talán az összes testvérvárosi kapcsolat közül a legszorosabbnak mondható. A futás és a sport az egyik legmeghatározóbb eleme ennek, hiszen már a kétezres évek eleje óta vesz rész kiskunfélegyházi csapat az olasz sporteseményen. Hozzátette: idén sikerült úgy kiutazni, hogy a megnyitó ünnepségen is részt tudtak venni, ahol külön kiemelték és megköszönték, hogy a félegyházi csapat, a félegyházi futók minden évben részt vesznek ezen a versenyen.

Augusztus 25-én, pénteken este kezdődött az esemény, ahol első körön az Urban Trail 10 kilométeres esti távon futottak és sétáltak a magyar delegáció tagjai. Ez az úgynevezett bemelegítő esemény, tulajdonképpen egy örömfutás, de voltak, akik sétáltak, a helyiek babakocsikkal, kutyával vesznek részt a már sötétben zajló eseményen.

Másnap volt a tűzoltók futása, amelyhez már az idők során egy civil mezőnyt is hozzátettek, hossza szintén 10 km. Ezt követte a gyerekeknek egy mérföldes megmérettetése, ahol 2008, 2009, 2010-es születésűek versenyezhettek.

Jogging Plus Sportegyesület évek óta részt vesz a futáson. Elnöke Németh László 2001 óta versenyez, hol csapatban, hol egyéni indulóként. Idén harmadik helyen zárta a versenyt, amit a napközbeni 38-39, este pedig a 30 fok feletti hőmérséklet nehezített. A Jogging Plus Sportegyesület 3 fiút, három lányt delegál évente, egyénileg és csapatban is díjazzák őket. Németh László elmondta, hogy idén csapatban második helyezést értek el, de egyéni eredmények is nagyon szépek lettek.

Kádár Kitti ultrafutó először volt a delegáció tagja, azonnal minden idők legjobb magyar női eredményét hozta el a versenyről: a 10 kilométeres verseny második helyezettje lett. Kitti elmondta, hogy sok esetben több száz kilométeren versenyez, most mégsem adta magát könnyen ez az eredmény. Nehezítő tényező volt a terep, a páratartalom, valamint az előtte teljesített megmérettetések, de természetesen a mezőny is nagyon erős volt. Az utolsó egy kilométeren küzdelmet folytatott az olasz lánnyal, de sikerült Kittinek megelőznie, így másodikként, Németh Lászlóval kézen fogva futottak be a célba. Kitti hozzátette: jövő húsvétkor ismét visszatér olasz terepre, hiszen meghívást kapott a Dolomitokba, egy 50 kilométeres versenyre. Erre terepen, a Mátrában készül majd. Idén novemberben zárja a versenyszezont, Kecskeméten egy 6 órás versenyre készül. Bár idén nem sikerült a legendás görög futóversenyre, a Spartathlonra kijutnia, nem adja fel, jó esélyei vannak rá, hogy jövőre ott is rajthoz állhat. Kitti hangsúlyozta, nagyon jól esett a feltrei felkérés, nagy megtiszteltetésnek érezte, hogy a csapat tagja volt.

A Jogging Plus Sportegyesület csapatának tagjai is kérdésünkre elmondták, hogy nagyon erős mezőny volt, de remekül érezték magukat a verseny során.